LÉČBA ZARŮSTAJÍCÍCH NEHTŮ

Drátěné špony od německé firmy SAPEX se používají k léčbě zarůstajících nehtů.

CO JE TO ZAROSTLÝ NEHET?

Unguis incarnatus nebo také onychokryptóza je lékařský termín pro zarostlý nehet. Boční hrana nehtu tlačí na nehtový záhyb. Tento tlak je pociťován jako bolest. Existují různé formy zarostlých nehtů. Tento problém se vyskytuje nejčastěji na palcích nohou a postihuje muže i ženy. Ale i miminka a děti často trpí touto bolestivou deformací nehtů.

CO JE PŘÍČINOU?

Příčina zarůstání nehtů bývá nejčastěji způsobena špatným zastřižením nebo vzácněji úrazem. Nehty na prstech musí být ošetřeny tak, aby nemohl být ostrým rohem zraňován nehtový val. Ostrý roh vznikne nesprávným zapilováním nebo zastřižením okraje nehtu do obloučku odstraněním původního rohu nehtu, který z palce vyčníval. Roh nehtu je tím nesprávně ukryt v nehtovém valu. Podél nehtu se do poraněného nehtového valu dostávají mikroorganismy a vyvíjí se zánět.

Místní zánět je hlavně v začátku velmi bolestivý. Bolestivost nehtového valu nutí člověka snažit se ho nůžkami uvolnit, což se nedaří a naopak další zásahy zhoršují situaci a podporují narůstající infekci.

MOŽNOST LÉČBY

Bohužel se ještě dnes provádějí bolestivé operace spočívající v chirurgickém snížení nehtového lůžka. Stejně bolestivé a velmi často málo úspěšné je chirurgické odstranění celého nehtu.

Nechirurgická léčba spočívá v aplikaci 3TO špon. Léčba zarůstajících nehtů pomocí drátkových špon je mnohem šetrnější a úspěšnější. Její aplikace trvá jen několik minut a člověka prakticky v ničem neomezuje. Jedná se o inovativní způsob, jak napravit deformace nehtů. Tato forma léčby je vhodná téměř pro každého - i pro malé děti, diabetiky a lidi s alergií na nikl.